Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kalendar_dny_init' not found or invalid function name in /data/cust/starokatolici/archive/old.starokatolici.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kalendar_textdomain' not found or invalid function name in /data/cust/starokatolici/archive/old.starokatolici.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Archiv webu - Starokatolická církev v ČR » Historie starokatolické obce v Pelhřimově

Historie starokatolické obce v Pelhřimově

V neděli 17.října 1999 v 17.00 hod., v modlitebně Sboru Církve Českobratrské Evangelické v Růžové ulici, konala se první starokatolická bohoslužba v Pelhřimově. Bohoslužbě předsedal starokatolický biskup v ČR – ThMgr. Dušan Hejbal. Koncelebroval P. Grzegorz Zywczok, farář v Pelhřimově a P. Václav Pavlosek, farář v Havlíčkově Brodě.

13.05.2000 – při návštěvě farnosti v Pelhřimově, náš biskup Dušan Hejbal udělil svátost biřmování. Bohoslužby se zúčastnili farníci z Pelhřimova, Pacova, Humpolce a Jihlavy.

V září a v prosinci roku 2001, Communio – sociálně pastorační a informační středisko starokatolické církve v Pelhřimove pozvalo na koncert táborský pěvecký sbor – Hlahol a žáky z umělecké školy Oskara Nedbala v Táboře.

V listopadu roku 2002 – Communio –pozvalo na koncert do Pelhřimova hudební skupinu – OBOROH.

V roce 2003 pelhřimovská farnost se poprvé zúčastnila synody starokatolické církve v Šumperku.

V každém roce navštěvuje farnost v Pelhřimově náš biskup Dušan Hejbal, a to vždy dvakrát. Při svých návštěvách uděluje svátosti: křtu, biřmování, prvního svatého přijímání.

Naše bohoslužby se konají každou neděli v 8.00 hod. v Domě s pečovatelskou službou, ulice – Na obci.