Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kalendar_dny_init' not found or invalid function name in /data/cust/starokatolici/archive/old.starokatolici.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kalendar_textdomain' not found or invalid function name in /data/cust/starokatolici/archive/old.starokatolici.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Archiv webu - Starokatolická církev v ČR » Historie starokatolické obce v Pacově

Historie starokatolické obce v Pacově

19. dubna roku 1997, začaly dějiny starokatolické církve v Pacově. Dovolte krátký zápis z kroniky pacovské starokatolické obce:

19. dubna 1997 – Synodní rada Starokatolické církve v ČR svým usnesením ze dne 19.dubna na zasedání, na kterém byl přítomen prezident Mezinárodní biskupské konference Utrechtské unie Starokatolických církví, arcibiskup utrechtský Antonius Jan Glazemaker a delegát této konference, vídeňský biskup Bernhard Heitz, za předsednictví českého biskupa Dušana Hejbala, zřídila farnost v Táboře s filiální obcí v Pacově, a současně ustanovila P. Aloise Sassmanna administrátorem farnosti Tábor a jáhna Jakuba Smrčku pomocným duchovním pro filiální obec Pacov.

11. května – V pacovské ekumenické kapli v Domově seniorů – Domově důchodců se konala slavnostní bohoslužba. Hlavním celebrantem byl biskup Dušan, koncelebrovali P.Alois Sassmann a P.Václav Diviš. Touto bohoslužbou se otevřela nová stránka v náboženských dějinách Pacova.

Tak začaly dějiny Starokatolické církve v Pacově. Už několik desítek křesťanů našlo na této „lodi“ svůj domov a zároveň cestu k Bohu. Pokud i Vás zaujme tato cesta, zveme Vás do našeho společenství. Společně se pluje rychleji a radostněji.