«

»

Velikonoce 2016 v našich farnostech

Seznam velikonočních bohoslužeb v některých starokatolických farnostech.

katedrální chrám sv. Vavřince na Petříně v Praze

Květná neděle, 20. 3.
17.00 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Úterý 22. 3.
18.00 h, eucharistická slavnost se svěcením olejů za účasti všech kněží

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
19.00 h, eucharistická slavnost s mytím nohou a getsemanská meditace
21.00 h, křížová cesta na Petříně s ekumenickou účastí

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
18.00 h, křížová cesta na Petříně
19.00 h, liturgie Velkého pátku s doprovodem skupiny Fénix
20.30 h, pašijová hra v režii Moniky Johanky Mádlové
21.30 h, noční bdění s modlitbami

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
21.00 h, liturgie velikonoční vigilie se křty

Břidličná

Bílá sobota 19. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
19.00 h, liturgie velikonoční vigilie společně s farností v Šumperku

Desná v Jizerských horách

Květná neděle, 20. 3.
14.00 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
14.00 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Jablonec nad Nisou

Květná neděle, 20. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
17.00 h, eucharistická slavnost

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
19.00 h, liturgie velikonoční vigilie

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Jihlava

Květná neděle, 20. 3.
10.45 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
bohoslužba v rodinách s imobilními osobami

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
17.00 h, liturgie velikonoční vigilie

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
10.45 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Pacov

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
20.00 h, liturgie velikonoční vigilie

Hod Boží velikonoční 27. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Pelhřimov

Hod Boží velikonoční 27. 3.
8.00 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Praha

rotunda Nalezení sv. Kříže na Starém Městě (ul. Karolíny Světlé)

Středa 23. 3.
18.00 h, temné hodinky – Sedm Kristových slov na kříži

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
17.00 h, eucharistická slavnost

kaple sv. Máří Magdaleny (u Čechova mostu)

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
19.00 h, eucharistická slavnost

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
21.00 h, liturgie velikonoční vigilie

Šumperk

Květná neděle, 20. 3.
9.30 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
18.00 h, eucharistická slavnost, poté getsemanská meditace

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
19.00 h, liturgie velikonoční vigilie společně s filiální obcí Břidličná

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
9.30 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista

Tábor

Čtvrtek 17. 3.
18.00 h, přednáška Aloise Sassmanna na téma postní a velikonoční zvyky; Dům U lípy, nám. Mikuláše z Husi

Bolestný pátek, 18.3.
17.00 h, Velká křížová cesta v přírodě na Klokotech

Květná neděle, 20. 3.
9.00 h, slavnost s průvodem s ratolestmi

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
18.00 h, eucharistická slavnost „kolem stolu“ v kanceláři Communia Tábor

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
18.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
19.00 h, liturgie velikonoční vigilie

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost spojená s žehnáním velikonočních pokrmů

Varnsdorf

Květná neděle, 20. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost se svěcením ratolestí

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
18.00 h, eucharistická slavnost

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně (slaveno společně s partnerskou farností z Drážďan)
15.00 h, křížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou
18.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
10.00 h, žehnání velikonočních pokrmů v Naději u Cvikova
20.30 h, liturgie velikonoční vigilie

Hod Boží velikonoční, 27. 3.
10.00 h, eucharistická slavnost Vzkříšení Ježíše Krista s žehnáním velikonočních pokrmů

Zlín

Zelený čtvrtek 24. 3., památka poslední večeře Páně
17.00 h, eucharistická slavnost, poté getsemanská meditace

Velký pátek 25. 3., památka utrpení a smrti Páně
17.00 h, liturgie Velkého pátku

Bílá sobota 26. 3., Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
19.30 h, liturgie velikonoční vigilie