«

»

Ohlédnutí za Týdnem duchovní obnovy

DSC_0214V posledním červencovém týdnu se opět uskutečnil Týden duchovní obnovy, který spolu již po třetí pořádala farnost Jablonec nad Nisou a diaspora Český Těšín. Tentokrát se akce uskutečnila v Travné v Rychlebských horách.

Pro dospělé byl připraven duchovní program s rozjímáním, sdílením a modlitbami, zatímco děti se opět staly na krátko rytíři a prožívaly podivuhodná dobrodružství. Součástí dětského programu byl také výcvik šermu, různé rytířské zkoušky a hry. Všichni společně jsme pak odpoledne trávili na různých výletech. Navštívili jsme Hostiárnu v Bílé Vodě, kde jsme se dozvěděli, jak se vyrábí nejen hostie, ale také lázeňské oplatky a dozvěděli se i něco o historii. Prohlédli jsme si zámek i muzeum soudnictví a vězeňství v Javorníku v objektu, kde byly v padesátých letech internovány řádové sestry. Prošli jsme krasové Jeskyně na Pomezí, Priessnitzovy lázně v Jeseníku, vystoupali na rozhlednu na Borůvkové hoře či zříceninu hradu Rychleby. Celou povedenou akci jsme zakončili bohoslužbou v krásném kostele Neposkvrněné Panny Marie, který nám laskavě zapůjčili naši římskokatoličtí bratři. Po této závěrečné mši děti nalezly vytoužený poklad a u táborového ohně byly za svou odvahu a vynaložené úsilí pasovány na rytíře.

Celé akce se zúčastnilo dvacet dospělých a stejný počet dětí. Prožili jsme krásné dny ve společenství, zábavě i modlitbě a rozešli se s tím, že už teď se těšíme na další ročník.

Více fotek si můžete prohlédnout v galerii.