«

»

Poslední půl rok ve farnostech Pacov a Pelhřimov

367_resizeZajímá vás, co se děje v našich farnostech v Pacově a v Pelhřimově, protože o nich dlouho nebylo nic slyšet? Proto přikládáme krátké zprávy i s fotografiemi s děním v těchto obcích za posledního půl roku.

Ekumenická bohoslužba v Pelhřimově

V lednu roku 2015 farní obec v Pelhřimově oslovil duchovní Českobratrské církve evangelické P. Hána, který nás pozval na ekumenickou bohoslužbu. Věřící a duchovní církevních společenství působících ve městě se společně modlili v římskokatolickém kostele sv. Bartoloměje. Děkujeme Pánu za toto setkání.

Křest v Pacově

V neděli 12. dubna naší farnost navštívil biskup Dušan Hejbal. Při této příležitosti pokřtil malou Magdalénku, která se zároveň stala další členkou našeho společenství. Bohoslužby se zúčastnili farníci z Pacova a Pelhřimova. Místem křtu byly prostory pacovského zámku, kde se na podzim sejdeme na Synodu Starokatolické církve.

Poutní bohoslužba v Pelhřímově

393_resizeV květnu jsme slavili poutní bohoslužbu v Pelhřimově. Společně s bratry faráři Václavem Pavloskem, Alešem Svobodou a farníky z Havlíčkova Brodu, Soběslavi, Pacova, Tábora a Pelhřimova jsme slavili eucharistii. V radostné atmosféře a přátelských rozhovorech jsme pokračovali i po bohoslužbě. Farníci připravili bohaté občerstvení a každý si mohl pochutnat na domácích dobrotách. Děkujeme všem.

Stavba budovy v Pelhřimově

V Pelhřimově stavíme náš farní domov a mnozí z vás o tom zajisté slyšeli. Chceme Vám ukázat konkrétně na přiložených fotografiích, jak roste. Věříme, že se v ní jednou shromáždíme a budeme vás moci pozvat na společnou bohoslužbu. Poděkování patří všem, kteří duchovně a materiálně tuto stavbu podpořili a podporují. Velmi si toho vážíme. Budeme Vás průběžně informovat o dění na stavbě.